Warzywnik jesienią

Kategoria: Warzywa
Tagi: , ,

Warzywnik jesienią Niektóre warzywa można siać jesienią. Dzięki temu można cieszyć się pierwszymi zbiorami warzyw już w maju kiedy rośliny posiane na wiosnę dopiero rosną. Nasiona można siać w listopadzie lub jak warunki na to pozwalają nawet na początku grudnia. Taki jesienny siew to zbiory marchewki, pietruszki, kopru, czosnku czy cebuli. Aby uprawa taka się udała konieczne jest wybranie odpowiedniego miejsca pod grządki. Grządki powinny być w miejscu nasłonecznionym i osłoniętym od wiatru. Gleba musi być lekka, łatwo przepuszczająca wodę i żyzna. Ziemia musi się szybko nagrzać na wiosnę aby roślinki dobrze skiełkowały i miały możliwość rośnięcia w spokoju. Jeśli chcemy przyspieszyć wzrost roślin to można grządki przykryć folią perforowaną lub zrobić tunel foliowy. Jeśli mamy zamiar siać jesienią to warto ziemię pod takie siewy przygotować na jakiś miesiąc przed siewem. Glebę trzeba oczyścić z resztek upraw poprzedzających a następnie zasilić glebę nawozami fosforowymi i potasowymi. Można również zastosować nawożenie kompostem.

Warzywnik jakie nasiona

Kategoria: Warzywa
Tagi: , ,

Warzywnik jakie nasiona Stosując siew jesienny musimy zaopatrzyć się w nasiona o wysokiej zdolności kiełkowania. Nasiona takie siejemy nieco gęściej niż byśmy to zrobili na wiosnę. Zawsze trzeba się liczyć z tym, iż część nasion nie przezimuje a skiełkowane roślinki mogą nie przetrwać wiosennych przymrozków. Na jesieni możemy siać marchew wczesnych odmian takich jak Amsterdamska, Kalina, Karo. Termin siewu trzeba zawsze dobierać w zależności od warunków pogodowych. Zbyt wczesne sianie może spowodować, że rośliny wykiełkują jesienią i nie przetrwają zimy. Ponieważ nasiona kiełkują już w okolicach plus cztery stopnie Celsjusza, więc trzeba je siać tuż przed pierwszymi przymrozkami. Jeżeli zima jest bezśnieżna warto grządki przykryć łętami, słomą lub matami. Jeśli chodzi o siew jesienny pietruszka to mamy tylko jedna odmianę nadającą się do tego jest to odmiana Cukrowa. Na jesieni można również siać koper, szpinak, czosnek i cebulę. Cebulę można siać jako nasiona albo wysadzić do ziemi dymkę, czyli małe cebulki.

Sadzenie warzyw

Kategoria: Sadzenie
Tagi: , ,

Sadzenie warzyw Zdrowe zajęcie w sensie teoretycznym i fizycznym to oczywiście sadzenie warzyw. Warzywa to oczywiście składnik ludzkiej diety, a to za sprawą tego, że ludzie muszą swojemu organizmowi dostarczać pożywienia, a nasz organizm jest doskonałym odzwierciedleniem nas samych, ponieważ ludzie im więcej jedzą różnych niezdrowych rzeczy stają się grubsi i bardziej otyli, a skoro, ludzie stają się bardziej otyli to z pewnością stają się mniej sprawni, a dzięki temu, że zastępujemy nasze niezdrowe nawyki odżywania się jedzeniem warzyw i ogólnie zdrowej żywności możemy pomóc sobie i naszemu organizmowi w tym, aby mógł lepiej funkcjonować. Warzywa na naszej działce to moim zdaniem dość częsty widok, ponieważ ludzie lubią robić coś, co dostarcza im przyjemności i satysfakcji z tego, że coś im w życiu wychodzi, a skoro hodowanie warzyw jest dla kogoś przyjemne to nie widzę żadnych przeszkód aby to robił, ponieważ możemy oczywiście spełniać te marzenia które chcemy, a jeżeli ktoś chce być ogrodnikiem to nie ma żadnych przeciwwskazań.